Folia kiszonkarska biało-czarna 120mic 8/1m

Folia kiszonkarska pryzmowa biało-czarna 120mic 8/1m

12,05 zł
Brutto
ilość:

Folia kiszonkarska pryzmowa okryciowa biało-czarna o grubości 120 mikronów

Sianokiszonka i kiszonka stanowią kluczowy element diety naszego bydła, dlatego niezwykle istotne jest odpowiednie ich przygotowanie, zarówno w silosach, jak i na pryzmach. Jak dokładnie chronimy nasze zasoby?

Na początek, przy okrywaniu pryzmy, kładziemy szczególny nacisk na jakość. Kiszonka wymaga specjalnej troski. Na powierzchnię kiszonki kładziemy cienką i przezroczystą folię, starannie przylegającą do masy. To zapobiega powstawaniu niepożądanych bąbelków powietrza między kiszonką a folią. Ponieważ kiszonka jest wilgotna, cienka folia naturalnie przylega do niej, co sprzyja procesowi fermentacji beztlenowej.

Na silos lub pryzmę, już wstępnie okrytą, nakładamy specjalną folię kiszonkarską. Warto podkreślić, że folia kiszonkarska musi być najwyższej jakości, odpowiednio gruba i odporna na przebicie oraz rozerwanie. Ponadto, musi wykazywać wysoką odporność na promieniowanie UV.

Straty w procesie kiszenia, zazwyczaj wynoszące około 10% suchej masy, mogą znacznie wzrosnąć przy nieprawidłowym wykorzystaniu folii niskiej jakości lub nieprzystosowanej do procesu zakiszania. Takie folie nie tylko zwiększają straty, ale również wpływają negatywnie na jakość kiszonki.

Jednakże, można skutecznie ograniczyć te straty poprzez zastosowanie folii kiszonkarskiej wysokiej jakości, która spełnia wszystkie niezbędne parametry. Nasza folia kiszonkarska, wykonana z polietylenu o niskiej gęstości (LDPE), nie tylko skutecznie wyklucza dostęp światła i powietrza, ale także tworzy optymalne warunki dla fermentacji mlekowej kiszonek. Co istotne, zapewnia długotrwałe zachowanie witamin i substancji odżywczych w kiszonce.

18 Przedmioty

Specyficzne kody