Lizawka solna z selenem MULTI LISAL SE 10kg

Lizawka solna z selenem jest produktem, który uzupełnia niedobory składników mineralnych u zwierząt. To źródło łatwo przyswajalnego sodu i chloru oraz mikroelementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

18,00 zł
Brutto
ilość:

Lizawka solna z selenem jest produktem, który uzupełnia niedobory składników mineralnych u zwierząt. Lizawki są bogate w łatwo przyswajalny sod i chlor, co jest niezbędne dla utrzymania równowagi jonowej płynów ustrojowych zwierząt. Produkowane przez Kopalnię Soli "Kłodawa" lizawki mineralizowane zawierają nie tylko sod i chlor, ale także kompozycję mikroelementów, co czyni je szczególnie dedykowanymi dla zwierząt o dużej wydajności lub poddawanym dużemu wysiłkowi fizycznemu.

Skarmianie lizawkami jest idealnym sposobem na dostarczenie zwierzętom niezbędnych składników mineralnych, których dostępność w paszach i pożywieniu może być ograniczona. Lizawki mineralizowane umożliwiają zwierzęciu intuicyjne pobieranie składników mineralnych w odpowiednich ilościach, zgodnie z jego potrzebami. Jednocześnie skarmianie mieszankami mineralnymi lub mineralno-witaminowymi nie stanowi przeciwwskazania dla skarmiania lizawkami produkowanymi przez Kopalnię Soli "Kłodawa".

Lizawki solne należy skarmić na zasadzie dowolnego pobierania przez zwierzęta, poprzez ich ustawienie w miejscach dostępnych dla zwierząt. Lizawki pobierane są przez zwierzęta sposobem zlizywania powierzchni i krawędzi brykietów. W czasie skarmiania należy zapewnić dostęp zwierząt do wody. Skarmianie lizawkami odbywać się powinno w ciągu całego roku, co jest szczególnie ważne dla zwierząt, które w okresie lata przebywają na pastwiskach i nie otrzymują żadnych pasz treściwych lub w ograniczonych ilościach. Również w okresie zimy przy skarmianiu okopowych oraz różnych produktów ubocznych przemysłu rolnego dodatki mineralne są bezwzględnie wskazane.

Przed podaniem należy usunąć etykietę umieszczoną na lizawce. Dawki nie są ściśle określone, ponieważ ilość pobieranych lizawek zależy od wielkości stada, warunków klimatycznych, diety zwierząt i innych czynników. W przypadku wątpliwości należy skonsultować się z weterynarzem lub specjalistą ds. żywienia zwierząt.

16 Przedmioty

Specyficzne kody

Zobacz także